1 січня 2021 року під патронатом міжнародного екуменічного руху Фоколяре представники різних релігій зможуть зустрітися та об’єднатися для спільної молитви за мир, припинення пандемії коронавірусу, уздоровлення хворих та Божий захист медичних працівників. Дата зустрічі вибрана не випадково, адже у цей день людство відзначає Всесвітній день миру, святкування якого започатковано святим Папою Павлом VI у 1967 році.

Зустріч планується провести у форматі, запропонованому згодом святим Папою Римським Йоаном Павлом ІІ, котрий під час свого понтифікату в 1986 році зібрав релігійних лідерів світу на одному місці, в Асізі,  щоб разом, кожен згідно своєї релігійної традиції, занести до Бога молитви про мир. Сьогодні, оскільки до цієї проблеми миру і війни додалися ще й епідеміологічна проблема та спричинене нею соціально-економічне напруження, прагнемо у скромних умовах зібрати для молитви носіїв різних релігійних вірувань, відтак об’єднати наші зусилля на шляху до братерства усього людського роду. Адже згідно теж з навчанням Папи Франциска у його останній енцикліці усі люди як діти одного Бога Отця, створені за Його образом і подобою, мають у гідності особи великий рівень єдності незалежно від своїх поглядів, у тому числі і релігійних переконань. Ми вшановуємо інших, знаємо, що як говорять документи Другого Ватиканського собору, зерна правди є в різних релігіях світу і люди в різний спосіб шукають Бога. Ми християни знаємо, що всю повноту правди відкрили в Ісусі Христі. Але також хочемо зустрітися з іншими й у такий спосіб виявити свою повагу до їхніх поглядів, аби могти будувати світ, у якому всі можемо почуватися як діти одного Бога.

Протягом цієї зустрічі у дусі відомої зустрічі в Ассизі, інших міжрелігійних зустрічей, що проводилися пізніше Папою Бенедиктом, Папою Франциском, юдеї, мусульмани, буддисти, індуїсти, традиційні релігії Африки, і очевидно, християни різних конфесій, кожен зможе піднести до Бога згідно своєї традиції молитви про мир і зцілення.

Програма зустрічі також передбачає короткий огляд католицького вчення про інші релігії, викладене у Декларації Другого Ватиканського собору, енцикліці Папи Франциска «Усі — брати», і навчанні Слугині Божої К’яри Любіх — засновниці екуменічого руху Фоколяре, завданням котрого є будування єдності між християнами і всіма людьми світу. Визнана католицькою церквою як покровителька єдності К’яра Любіх започаткувала рух, що працює заради розвитку культури миру, діалогу, співпраці і взаємного обміну дарами усіх людей доброї волі.

Отож запрошуємо представників різних релігій і конфесій, а також усіх бажаючих на цю міжрелігійну зустріч (будуть християни,  євреї і мусульмани)  яка

розпочнеться о 18:00 год першого січня 2021 року в храмі римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові,  Стрийська 6, Сокільники (перша зупинка після Автовокзалу у напрямку Ашану).

о. Григорій Драус 0975170642

Сподобалось? Перешли друзям в соціальних мережах:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • Яндекс.Закладки
  • Одноклассники
  • Blogger
  • RSS
Categories: Новини

Leave a Reply


*